YouTube Afiş Görsel Boyutu ve Şablonu (+ Kanalınızı Güzelleştirin)

Günümüzde, sadece markaların bir YouTube hesabının yanında, aynı zamanda etkileyici kanal banner görseline sahip olmaları gerekir. Bu yazımızda size mükemmel YouTube afiş görsel boyutlarını ve afiş görseli şablonunu paylaşacağız.

YouTube Afiş Boyutu: 2560 x 1140 piksel

Önerilen Youtube başlığı resim boyutu: 2560 x 1140 piksel
Yüklenecek minimum boyutlar: 2048 x 1152 piksel
Metin ve logolar için güvenli alan: 1546 x 423 piksel
Maksimum genişlik: 2560 x 423 piksel
Dosya boyutu: maksimum 6 MB

Artık YouTube afiş boyutlarını öğrendiğimize göre, yazımızın devamında aşağıdaki detayları öğreneceksiniz:

YouTube Banner Afiş Görselinizi Oluşturun

Artık YouTube kanalı tasarımınızla ilgili bazı fikirleriniz olduğuna göre, bu görüntüyü gerçekten nasıl oluşturabileceğinize bakalım.

YouTube banner arka plan resmini nereden bulabilirim?

Başlamak için bir resim bulmak için, ücretsiz kullanabileceğiniz resim sağlayan birkaç web sitesi var. Benim favorilerimden biri Unsplash; ücretsiz stok fotoğrafları sitelerinden önde gelenidir. Ücretsiz stok fotoğraflarını başka nerede bulacağınızı merak ediyorsanız buraya tıklayarak bu konudaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Unsplash ücretsiz ve kullanması kolay güzel resimlerle dolu. Görüntüleri ticari amaçlarla da kullanabilirsiniz. Kredilendirme gerekli değildir, ancak kredi verirseniz resim oluşturucuları size minnettar olacaklardır.

İlk YouTube kanalınıza başlıyorsanız, bu web sitelerinde bulduğunuz resimler size ilham verebilir. Şirketiniz, ürününüz ve markanızla ilgili arama çubuğu kelimelerini yazın, ardından kendinizle yaratıcılığınızın ne gibi göründüğünü görün.

Doğru YouTube afiş boyutlarına sahip bir resmi nasıl oluşturabilirim?

Unsplash’ta sevdiğiniz bir resim bulduğunuzu, ancak yeniden boyutlandırmak veya metin eklemek istediğinizi varsayalım. Veya belki de kendi YouTube kanal resmini baştan yaratmak istersiniz.

Tasarımınızı oluşturmak için ücretsiz Heapjet YouTube banner şablonunu PSD, AI veya PNG formatında indirin. Güvenli bölgeye odaklanmayı unutmayın! Her dosya türü hakkında ek bilgi aşağıda verilmiştir.

Tasarım konusunda bilgili değilseniz ve bir adım yedeklemek istiyorsanız, ücretsiz veya düşük fiyatlı çevrimiçi platformlarda kullanabileceğiniz birçok seçenek var. Bunlar yeni başlayanlar için kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Örnek olarak, Heapjet’teki en popüler iki tasarım yazılımı sağlayıcısı olan Canva ve PicMonkey verilebilir. Aboneliğinizi yükseltme seçeneği ile Canva ücretsizdir ve Picmonkey ücretsiz deneme sürümü sunar.

Bir tasarım platformu seçtikten sonra, YouTube tarafından önerilen özel boyutlarla yeni bir tasarım oluşturun: 2560 x 1140 piksel. Ardından, istediğiniz resmi yükleyin ve istenirse metin ekleyin. Bu sağlayıcıların çoğu, markanız için özelleştirebileceğiniz örnek tasarımlara sahiptir.

Ayrıca tasarımınızı Photoshop ile kendiniz yapmak isterseniz, aşağıdaki linkten Heapjet’in YouTube banner şablon görselini indirebilirsiniz.

Banner görsel şablonunu indirmek için bu yazının orjinalini Heapjet.com’da okuyunuz.

Artık YouTube afişinin temellerini oluşturduğunuzu ve resminizi yarattığınıza göre, onu YouTube kanalınıza nasıl eklediğinize bakalım.

YouTube kanalı banner resmi nasıl eklenir?

Kanal resminizi eklemek basit bir işlemdir. Burada adım adım süreçte ilerleyeceğiz.

Birinci adım

YouTube profilinize gidin ve simgenizi sağ üst köşede bulun. Simgeniz, Google hesabınız için seçtiğiniz resim olacaktır.

Logo simgesine tıklayın. Bir açılır menü görünecektir; “Channel/Kanalım” ı seçin

İkinci adım

“Kanalı özelleştir” yazan mavi düğmeye tıklayın.

Üçümcü Adım

“Kanal resmi ekle” yazan mavi düğmeye tıklayın.

Dördüncü Adım

YouTube başlık resminizi yükleyin.

Dosyayı tıklayın ve noktalı çizgi ile dikdörtgenin içine sürükleyin veya “bilgisayarınızdan bir fotoğraf seçin” seçeneğini tıklayıp yüklenecek doğru dosyayı bulun.

Daha önce de belirtildiği gibi, afiş resminizin yeterince büyük olduğundan emin olun. 2048 x 1152 pikselden daha küçük bir resim kullanmaya çalışırsanız, YouTube farklı bir fotoğraf seçmenizi sağlar.

Beşinci Adım

Resminizi yükledikten sonra, masaüstü, televizyon ve mobil cihazlardaki önizlemeye bakın.

Kırpılan resmi kaydırmak istiyorsanız (mobil cihazlar için güvenli alanınız) “mahsulü ayarla” yı tıklayın.

Vurgulanan kutuyu tıklayıp sürükleyin. “Güvenli alan” renklerin daha parlak göründüğü bir pencerede görüntülenecektir. Bu gif’te gösterildiği gibi, vurgulanan kutuyu yeniden boyutlandırabilirsiniz.

YouTube Afişiniz için alanı seçtikten sonra, “cihazlarda önizleme” yi tıklayın.

Altıncı Adım

Kırpmadan memnun olduğunuzda, “seç” düğmesini seçin.

Tebrikler — YouTube banner resmini yüklediniz!

Yeni YouTube banner’ınız şimdi yayında.

YouTube Afişinizi Nasıl Değiştirirsiniz

Kanal resminiz için farklı bir resim kullanmak istiyorsanız, YouTube Kanalınıza gidin ve sağ üst köşeye gelin.

Küçük bir kalem görünecektir. Kaleme tıklayın ve “kanal resmini düzenle” yi seçin.

Yorumlar

Yorumunuzu paylaşın
mood_bad
  • Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
  • Karşılaştırma Listeniz

    Karşılaştır
    Tümünü Sil
    Karşılaştır
    0