WordPress için En İyi 9 Ücretsiz Resim Sıkıştırma Eklentisi

Web sitenizde kullandığınız resim boyutu, genel olarak web sitesi hızında önemli bir rol oynar. Resimleri uygun dosya boyutunda optimize ederseniz, web sitenizdeki sayfalar başlangıçta daha hızlı yüklenir. WordPress’teki “görüntü sıkıştırma eklentileri” yardımıyla görüntüleri sıkıştırmak / optimize etmek kolaydır.

Bunlar En İyi Ücretsiz WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileridir, ihtiyaçlarınıza göre aşağıdaki eklentilerden birini seçebilirsiniz.

WP Smush
WP Smush Image Compression and Optimization eklentisi, 1 Milyondan fazla aktif kuruluma sahip popüler WordPress ERsim Sıkıştırma eklentilerinden biridir. WP

Smush, yüklediğiniz görüntülerden gizli hacim bilgilerini silmenize ve kaliteden ödün vermeden dosya boyutunu küçültmenize olanak tanır.
WP Smush ile, büyük resimler sıkıştırılırken maksimum genişlik ve yüksekliği ayarlayabilir ve ölçeklendirebilirsiniz. WP Smush ile herhangi bir dizindeki görüntüleri sıkıştırabilirsiniz.

Ücretsiz sürümü kullanıyorsanız, WPMUDEV’de API’leri kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerekmez. Toplu optimizasyon özelliği ile tek seferde 50 adede kadar görüntüyü sıkıştırabilirsiniz.

EWWW Image Optimizer
700k + indirme ile EWWW Image Optimizer, verimli kurulum ile görüntü sıkıştırma için popüler ücretsiz eklentilerden biridir. Bu eklenti ile yüklediğiniz görselleri medya kitaplığı ile otomatik olarak optimize edebilir ve daha önce yüklediğiniz görselleri sıkıştırabilirsiniz. Bu eklenti, görüntü dosyalarını en küçük boyuta optimize edilmiş en iyi dosya biçimine dönüştürerek hepsini kayıpsız ve kendi sunucunuzda yapabilir.

API anahtarını almak için bir hesap açmanız gerekmez. Bu eklenti, diğer WordPress eklentileri tarafından eklenen resimlerin ve herhangi bir dizinden kaydedilen resimlerin sıkıştırılmasını destekleyebilir. Bu eklentiyi kullanmak için bir hesap açmanıza gerek yok, bu eklentiyi tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak, API erişimi ve daha fazla sıkıştırma sağlayan ücretli bir plan vardır.

Compress JPEG & PNG
Compress JPEG & PNG, ücretsiz bir WordPress resim sıkıştırma eklentisidir. Bu eklenti TinyPNG ekibi tarafından geliştirilmiştir. Bu eklentiyi kullanmak için ücretsiz bir TinyPNG hesabı oluşturmalısınız. Bu ücretsiz hesapla her ay 100 fotoğraf sıkıştırabilirsiniz.

JPEG ve PNG Sıkıştırma ayarları içerisinde, hangi boyutlarda ve otomatik olarak sıkıştırmak istediğiniz gibi ihtiyaçlarınıza göre görüntüleri otomatik olarak sıkıştırmak için birçok ayarı kontrol edebilirsiniz.

reSmush.it Image Optimizer
reSmush.it Image Optimizer, 5 MB görüntüleri sıkıştırabilen 30k + aktif kurulum ile en iyi ücretsiz WordPress görüntü sıkıştırma eklentilerinden biridir.

reSmush.it, yükleme sırasında görüntüleri otomatik olarak optimize edebilir veya önceden yüklenmiş görüntüleri toplu olarak optimize edebilir. Tamamen ücretsiz bir uzantıdır, bu eklenti ile bir seferde en fazla 5 MB dosya sıkıştırabilirsiniz.

Optimus — WordPress Image Optimizer
Optimus — WordPress Image Optimizer, 50k + aktif kuruluma sahip başka bir freemium görüntü sıkıştırma eklentisidir. Resim ve dosya formatına bağlı olarak, resimlerin boyutunu %70’e kadar küçültebilir, bu da web sitesi yükleme süresini azaltır. Bu eklentilerin ücretsiz sürümü ile <100KB olan tüm resimleri ücretsiz olarak sıkıştırabilirsiniz. Görüntüler yüklenirken, bu görüntüler sıkıştırma için Optimus sunucularına gönderilir ve sıkıştırılmış görüntüler web sitenize döndürülür.

ShortPixel Image Optimizer
ShortPixel Image Optimizer,100k + aktif kurulumlu WordPress tabanlı bir eklentidir. Hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri vardır. Ücretsiz hesaplama ile ayda 100 görsele kadar sıkıştırabilirsiniz. Kurulumdan sonra e-posta adresinizi vererek API anahtarını alabilirsiniz.

Tüm yeni yüklemeleriniz otomatik olarak sıkıştırılır ve önceden yüklenmiş resim yığınını optimize edebilirsiniz. ShortPixel, görüntüleri kayıp olmadan sıkıştırmanıza olanak tanır ve herhangi bir kalite sorunu olması durumunda orijinali almak için eklentiden yedekleri kullanabilmeniz için ayrı bir dizinde saklanır.

Imagify Image Optimizer
Imagify Image Optimizer, 100k + aktif kurulum ile popüler bir freemium WordPress görüntü sıkıştırma eklentisidir. Imagify, üç sıkıştırma düzeyiyle gelir.

Normal, kayıpsız sıkıştırma algoritması. Görüntü kalitesi asla değişmez.

Agresif, kayıplı sıkıştırma algoritması. Daha az kalite kaybıyla daha güçlü sıkıştırma genellikle fark edilmez.

Ultra, kayıplı bir algoritma kullanan en güçlü sıkıştırma yöntemimiz.

Kullanmak istediğiniz sıkıştırma seviyesini seçebilirsiniz. API anahtarını almak için ücretsiz bir hesap oluşturmalısınız. Ücretsiz hesabın aylık 25 MB kotası vardır. Daha önce yüklenen görselleri veya yükleyeceğiniz yeni görselleri sıkıştırabilirsiniz.

Imsanity
Imsanity, 200k + aktif kuruluma sahip ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Imsanity bir sıkıştırma eklentisi değildir, ana işlevi görüntüleri yeniden boyutlandırmaktır. Imsanity eklentisi ile maksimum genişlik, yükseklik ve kaliteyi ayarlayabilirsiniz. Varsayılan WordPress, JPG görüntü kalitesi 82 olarak ayarlanmıştır. Imsanity, BMP veya PNG dosyalarını JPG’ye dönüştürebilir.
Bu eklentiyi görüntü sıkıştırma eklentileri ile kullanabilirsiniz. İlk olarak, web sitenize çok sayıda resim yüklenmişse, bu eklenti resimleri yeniden boyutlandırır. Bu yeniden boyutlandırılmış görüntüler daha sonra sıkıştırılır.

BJ Lazy Load
BJ Lazy Load, web sitenizi daha hızlı hale getirmek için başka bir ücretsiz eklentidir. Bu bir resim sıkıştırma eklentisi değildir, ziyaretçi sayfada gezinirken ve tarayıcı penceresinde resim konumuna girmeye yaklaşırken resimleri yüklemenize yardımcı olur. Başlangıçta, bu görüntüler yer tutucularla değiştirilir.
BJ Lazy Load ayarlarında yer tutucu görüntüyü seçebilirsiniz. Bu eklenti, tam görüntüleri yüklemek yerine yeniden boyutlandırılmış görüntüleri duyarlı tasarımda sunar.

Yorumlar

Yorumunuzu paylaşın
mood_bad
  • Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
  • Karşılaştırma Listeniz

    Karşılaştır
    Tümünü Sil
    Karşılaştır
    0