Paraşüt

Yenilikçi işletmeler için online ön muhasebe programı!

Fiyat Özellikleri
 • Ücresiz Deneme Süresi: Var
 • Ücretsiz Plan: Yok
 • Başlangıç Fiyatı: 66 TRY
 • Kabul Edilen Para Birimi: TRY
 • Fiyatlama Türü: Aylık/Yıllık Abonelik
 • Kredi Kartı ile Ödeme: Var
 • Fiyat Sayfası Linki
Fiyat Detayları

Yıllık Abonelikte

Ayda 66₺+ %18 KDV

Aylık Abonelikte

Ayda 95₺+ %18 KDV

Sınırsız Kullanıcı
Dilediğiniz kadar kullanıcı tanımlayın, birlikte çalışın

Sınırsız Veri Girişi
Dilediğiniz kadar fatura, stok, cari kaydı oluşturun

Sınırsız Destek
Üyeliğiniz boyunca sınırsız ve ücretsiz destek alın

Ücretsiz Düzenli Güncellemeler
Paraşüt'ün yeni özelliklerinden anında faydalanın

Günlük Yedekleme
Tüm verileriniz günlük olarak yedeklenir, korunur

Ek Özellikler

1. Satış Takibi

- Fatura oluşturma ve yazdırma
Yaptığınız satışları satış faturaları olarak Paraşüt'e kaydederek hem müşterinize ait satış ve tahsilat bilgisini kayıt altına alırsınız hem de matbu faturanız üzerine fatura yazdırabilirsiniz.

- e-Fatura ve e-arşiv
Entegrasyon, başvuru veya aktivasyon ücreti ödemeden Paraşüt ile ücretsiz e-fatura ve e-arşiv kullanıcısı olabilir, nerede olursanız olun mobil uygulamamız sayesinde e-fatura ve e-arşiv oluşturup gönderebilirsiniz.

- Tahsilat ve ödemelerin takibi
Müşterilerinizin size olan borcunu, hizmet veya ürün aldığınız carilerinize olan borcunuzu, çeklerinizin tahsilat veya ödeme tarihlerini kolayca takip edebilir, vade tarihleri geldiğinde hatırlatma alabilirsiniz.

- Cari hesap ekstresi oluşturma, paylaşma, yazdırma
Çalıştığınız cari hesaplarla olan işlem geçmişlerinizi, gelir ve gider faturalarınızı, tahsilat ve ödeme işlemlerinizi kayıt altında tutabilir, cari hesap ekstresi paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Müşteri Ekranı özelliği sayesinde carilerinize özel bir sayfa açabilir, ikiniz arasındaki işlemleri bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

2. Gider takibi

- Şirket giderlerinin takibi
Tedarikçilerinizden gelen alış faturaları haricinde kira, su/elektrik/internet faturaları, taksi fişleri, mutfak harcamaları, personel maaşları, primler, vergi ve banka komisyonları gibi giderlerinizi kolayca takip edebilir, gider kategorileri yardımıyla belli bir zaman aralığında hangi kategoride daha çok gideriniz olduğunu raporlayabilirsiniz.

- Personel giderlerinin takibi
Çalışan maaşlarını ister tek tek ister tekrarlayan giderler yardımı ile Paraşüt'e kaydedebilir, çalışanlarınıza verdiğiniz avans, prim gibi ödemeleri, çalışan işlem geçmişini ayrıca takip edebilirsiniz. Çalışanlarınızın şirket adına ceplerinden yaptıkları harcamaları çalışan bakiyesi üzerinden kolayca takip edebilirsiniz.

3. Nakit akışı takibi

- Kasa, banka ve çeklerin takibi
Kasa ve banka hesaplarınızı, verdiğiniz veya aldığınız çekleri ayrı ayrı Paraşüt'e kaydederek yaptığınız bütün tahsilat ve ödemeleri kolayca takip edebilir, Nakit Akışı Raporu sayesinde önünüzdeki 12 ay boyunca nakdinizin ne durumda olacağını öngörebilirsiniz.

- Banka mutabakatı
Banka mutabakatı sayesinde banka hesabınızdaki işlemleri Paraşüt'e aktararak Paraşüt'teki gelir veya giderlerle eşleyebilir, havale/EFT ücreti, hesap kullanım ücreti gibi gider takibi yapılmayan banka giderlerinin girişini bu esnada kolayca yapabilirsiniz.

4. Stok takibi

- Stok ve sevk irsaliyelerinin takibi, irsaliye yazdırma
Toptan, perakende veya e-ticaret alım satımlarınızdaki ürün giriş ve çıkışlarınızı, stok hareketlerini ve stok durumunu takip edebilir, sevk irsaliyeleri veya irsaliyeli faturalarınızı matbu formunuzun üzerine yazdırabilirsiniz.

5. Entegrasyonlar

- Kredi kartı ile online tahsilat
Müşterilerinize kredi kartı ile taksitli veya peşin online ödeme imkanı tanıyabilirsiniz. Tahsil ettiğiniz tutar en geç 1 hafta içerisinde hesabınıza geçer.

- Banka entegrasyonları
Paraşüt'ün banka entegrasyonu sayesinde banka hesaplarınızdaki hareketleri tek tık ile Paraşüt hesabınıza aktarabilirsiniz. Ayrıca, Paraşüt web veya mobil uygulaması üzerinden bankanıza bağlanarak tedarikçi ve çalışanlarınıza ödeme yapabilirsiniz.

- e-Ticaret entegrasyonları
Paraşüt'ün n11, GittiGidiyor, Hepsiburada, Opencart, Ideasoft, Ticimax ve StockMount e-ticaret entegrasyonları sayesinde e-ticaret işlemleriniz ile ön muhasebeniz entegre olabilir.

- CRM entegrasyonları
MyBasicCRM ve TeamGram müşteri ilişkileri yönetim sistemleri ile Paraşüt'ün entegrasyonu sayesinde entegre bir CRM - ön muhasebe çözümü kullanabilirsiniz. Ayrıca, BUYASİS borç uyarı sistemi entegrasyonu sayesinde, müşterilerinize otomatik borç hatırlatmaları (e-mail veya SMS) gönderebilirsiniz.

- API ile 3. şahıs entegrasyonu
Paraşüt'ün hali hazırda entegre olduğu çözümler haricinde kendi web sitenizi, CRM uygulamanızı ya da ön muhasebe çözümü ile entegre kullanmak istediğiniz başka bir programı Paraşüt'e siz de entegre edebilirsiniz. API'mizi kullanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

6. Ek özellikler

- Mobil uygulama
Paraşüt'ün iOS ve Android mobil uygulamarını akıllı telefon veya tabletlerinize indirerek ön muhasebe takibi ve finansal işlemlerinizi nerede olursanız olun cebinizden yapabilirsiniz.

- Kullanıcı ekleme ve yetkilendirme
Ortağınız, çalışanlarınız veya mali müşavirinizi Paraşüt hesabınıza kullanıcı olarak davet edip aynı hesap üzerinde nerede olursanız olun senkronize bir şekilde çalışabilirsiniz. Her bir kullanıcının yetkilendirmesini ayrı ayrı belirleyebilirsiniz.

- Finansal raporlama
Satış veya gider faturası, tahsilat veya ödeme, nakit veya çek giriş/çıkışı gibi kayıtları siz Paraşüt hesabınıza ekledikçe, bu verilere istinaden ön tanımlı finansal raporlar hazırlanır. Bu raporları istediğiniz tarih aralıkları için tek tıkla görebilir, excel formatında dışarı aktarabilirsiniz.

Satış ve giderlerinizi, tahsilat ve ödemelerinizi, karlılığınızı, hesaplanan ve indirilecek KDV'nizi, kasa ve bankalarınızdaki hareketleri, nakit akışınızı, stok maliyetinizi bu yolla hızlıca raporlayabilirsiniz.

- Otomatik hatırlatmalar
Paraşüt'e kaydettiğiniz satış veya gider faturalarının vade tarihlerinde Paraşüt'ten hatırlatıcı e-postalar ve mobil uygulama üzerinden mobil bildirimler alabilirsiniz. Ayrıca, seçtiğiniz müşterilerinize de satış faturalarının vade tarihlerinde otomatik olarak e-posta gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

- e-Posta ile fatura ve cari hesap ekstresi paylaşımı
Satış veya gider faturalarınızı ve cari hesap ekstrelerini çalıştığınız carilerle internet ortamından paylaşabilirsiniz.

- İçe/dışa aktarma
Kullandığınız başka bir programdan veya Excel'den Paraşüt'e geçiş yapmayı planlıyorsanız, verilerinizi içe aktararak kolayca işlem yapabilirsiniz. Paraşüt'e girdiğiniz verileri de istediğiniz zaman dışa aktarım yoluyla Excel formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Güvenlik Detayları

Paraşüt'te veri güvenliği
Ürünümüzü geliştirirken kullandığımız teknolojilerin tamamını açık kaynaklı ve topluluk tarafından geliştirilen teknolojiler arasından seçiyoruz. Açık kaynak kodlu yazılımlar, bu yazılımların kaynak kodları tümüyle incelenebildiği için arka kapı şeklinde tabir edilen ve verilere ulaşılması için yazılımı geliştiren şirket ya da şirketlerce tanımlanmış olan güvenlik açıklarını hiçbir şekilde barındırmazlar. Bu yazılımlar, literatürde bilinen güvenlik saldırılarına karşı korunaklı olmalarının yanında, olası bir güvenlik açığının bildirilmesi durumunda yine ilgili teknolojiyi geliştiren ya da açık kaynak kodu destekçileri tarafından güvenlik açıkları hızlıca kapatılır. Kapatılan açıklar kullanıcılara bildirilir ve açığın kapatıldığı güncel paketler de yine hızla yayınlanır.

Biz de kullandığımız teknolojilerin toplulukları tarafından yayınlanan her yeni versiyonu takip ediyor ve versiyon güncelleme işlerini otomatik olarak gerçekleştiriyoruz. Versiyon takibini doğru ve eksiksiz yapabilmek adına iş geliştirme sürecimize dahil ettiğimiz uygulamalardan faydalanıyoruz.

Ağ saldırıları olarak tabir edilen ve sistemi yavaşlatmaya ya da durdurmaya yönelik olarak gerçekleşen kötü niyetli saldırılardan korunmak amacıyla Cloudflare isimli şirketin sunduğu profesyonel güvenlik hizmetlerinden faydalanıyoruz. Ayrıca kötüye kullanımı engelleme amacıyla yine açık kaynaklı yazılımlardan faydalanarak sistem erişimlerinde anormallik tespit edilen bağlantıları otomatik olarak engelliyoruz.

Kullandığımız teknolojilerin ve yazılımların güvenliğinin yanında kendi geliştirdiğimiz yazılımların da güvenliğini ayrıca önemsiyoruz. Bu sebeple, yazılım ekibimizin yaptığı her geliştirme analiz edilmekte ve herhangi bir güvenlik açığına sebebiyet verecek olan herhangi bir sorun henüz geliştirme anında yakalanıp düzeltilmektedir. Yazılım testlerimizden geçmeyen hiçbir değişikliğin yayına alınması söz konusu değildir.

Kredi kartı bilgileriniz
Paraşüt’e abone olduğunuzda girmiş olduğunuz kredi kartı bilgileriniz Iyzico’nun PCI DSS (Ödeme Sektörü Veri Güvenliği Standartları) altyapılarında saklanmaktadır ve şifrelenerek korunmaktadır. Iyzico, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) lisansı ile 6493 sayılı kanun çerçevesinde lisanslı ödeme kuruluşu olarak hizmet vermektedir.

SSL sertifikası
Herhangi bir kullanıcı Paraşüt'e veri girdiğinde bu verinin sunucuya işlenebilmesi için kullanıcının hesabı ile sunucu arasında bir 'konuşma' geçer. Bu konuşmaların başkaları tarafından 'dinlenmesi' riskine karşılık SSL sertifikası taşıyor, bu sayede kullanıcı ile sunucu arasında geçen 'konuşmaları' şifreliyoruz.

SSL protokolü bütün yaygın web, wap sunucuları ve tarayıcıları tarafından desteklenmektedir. Bu protokol sayesinde Paraşüt hesabınıza kaydettiğiniz (‘gönderdiğiniz’) bilgiler şifrelenerek gönderilmektedir. Böylelikle siz Paraşüt hesabınıza bilgi kaydederken olası web saldırıları ve bu iletişimin dinlenmeye çalışılması durumunda bile gönderdiğiniz bilgiler 3. kişiler tarafından deşifre edilemez.

Ayrıca, çeşitli bankalarla entegrasyonlar ve iş birliği yaptıkça bu bankaların güvenlik birimlerinin test süreçlerinden geçtiğimizi de belirtelim.

Ürün geliştirme sürecinde veri ve sistem güvenliği
Paraşüt'ü geliştirirken yazılımı "sürekli test (continuous integration)" süreçlerinden geçiriyoruz. Bu sayede, Paraşüt'te yapacağımız güncellemeleri yayına almadan önce ortaya çıkabilecek her kullanım durumu için ürünü test etmiş oluyor ve bu testlerin sağlıklı olduğuna emin olduktan sonra güncellemeyi yayına alıyoruz.

Kullanıcı şifre güvenliği
Kullanıcılarımızın Paraşüt hesaplarına giriş için güçlü bir şifre oluşturması beklenmektedir. Oluşturdukları şifrelerin gizliliğinden kullanıcılarımız sorumludur. Çoklu sayıda yanlış giriş yapılması durumunda kullanıcı hesabını (şifre yenileme yoluyla açılmak üzere) bloke ediyor; uzun süre açık kalan oturumları otomatik olarak kapatıyoruz.

Verilerin yedeklenmesi ve gizlilik
Bu konuda en sık aldığımız soruları cevaplayalım:

Verilerimin kaybolma riski var mı?
Olası teknik problemlere karşı verileriniz günlük olarak yedekleniyor ve alınan her bir yedek 2 hafta boyunca saklanıyor. Dolayısıyla herhangi bir anda geçmişe yönelik 2 haftalık bir yedek barındırıyoruz. Burada şunu belirtmekte fayda var, herhangi bir kullanıcımızın hesabındaki verileri sadece kendi hesabı için geçmiş zamana döndürme taleplerini bu bağlamda değerlendiremiyoruz. Kullanıcılarımız, hesaplarında yaptıkları işlemlerden tamamen kendileri sorumludur. Bu yedekleri almamızın tek amacı, bütün kullanıcılarımızın verilerini etkileyecek olası bir teknik problem ile karşılaşırsak, verileri kaybetme riskinin önüne geçebilmektir.

Verileriniz, oldukça güvenli sunucularda korunup yedeklendiği ve bu sunuculara erişiminiz online olduğu için bilgisayarınızın çalınması, bozulması, çökmesi gibi durumlarda uygulamada kayıtlı bilgilerinize farklı bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla erişebilirsiniz. Bulut tabanlı uygulamaların sağladığı bir avantajdır bu.

Kısacası, siz silmediğiniz sürece Paraşüt'e eklediğiniz hiçbir veri, silinmez, kaybolmaz, çalınmaz.

Verilerimi kimseyle paylaşıyor musunuz?
Hayır. Verilerinizi hiçbir kurum, kuruluş veya şahıs ile paylaşmıyoruz. Bu konuda daha detaylı bilgi için Kullanıcı Sözleşmemizi ve Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz.

Ayrıca, Paraşüt ekibi olarak bizim de, kullanıcılarımızın şifrelerine veya uygulamaya girdiğiniz verilere erişimimiz bulunmamaktadır. Destek almak amacıyla bize ulaştığınızda yaşadığınız özel bir durum varsa onu görebilmek adına uygulamanıza erişim isteyebiliyoruz. Bu erişim iznini Firma Bilgileri sayfanızdan yönetebilirsiniz. Detaylı bilgi için ilgili yazımızıinceleyebilirsiniz.

Yorumunuzu paylaşın
 • Cem B.
  Yorumcu Hakkında: Sales Manager at Olum Teknoloji Yorum Tarihi: 25 Ağustos 2021

  Mali mührü aldıktan sonra hızlıca entegrasyonlarımızı yaparak her satışı takip eden otomatik faturalama hayatımızı kolaylaştırdı. Özellikle satışları büyüyen firmaların ve fiziksel üretim yapmayan firmaların tercih listesinde ilk sırada bulunan yazılım Paraşüt’tür.

  Genel Puan

  Kullanım Kolaylığı

  Özellikler

  Destek

  Fiyat/Performans

  Kolay Başlangıç

  Yorum Detayları

  • Yorum Başlığı: Satışlar direk faturaya dönsün
  • Artıları nelerdir?: Entegrasyon ve otomatik işlemler
  • Eksileri nelerdir?: ERP ile entegre olmaması
  • Ne kadar süre kullandınız?: 1-2 yıl
  • Ne sıklıkla kullanıyorsunuz?: Aylık
  • Rolünüz nedir?: Sadece kullanıcı
  • Fiyat ölçeği nedir?:
  • Çevrenizdekilere tavsiye eder misiniz?: 10 - Kesinlikle Evet
  • Firmanızın sektörü nedir?: Teknoloji
  • Firmanızın büyüklüğü nedir?: 10-30 kişi
 • Utku Sami T.
  Yorumcu Hakkında: Customer Sales Account Manager Yorum Tarihi: 29 Ağustos 2021

  Çalıştığım firma mevcutta Paraşüt kullandığı için ben de deneyimleme fırsatı buldum. Hızlı destek ve otomatikleştirme özellikler vs bu programı tercih sebebi yapacaktır. Muhasebe çalışanlarının eli ayağı ve 7/24 elinizin altında.

  Genel Puan

  Kullanım Kolaylığı

  Özellikler

  Destek

  Fiyat/Performans

  Kolay Başlangıç

  Yorum Detayları

  • Yorum Başlığı: Entegrasyon, deneyim, güçlü ekip ve teknoloji...
  • Artıları nelerdir?: Hızlıca entegrasyonları tamamlayıp ön muhasebe süreçlerini otomatikleştirdik. Telefonda ulaşmak çok faydalı. Ekip ciddi anlamda doğru yönlendirmeler ile size zaman kazandırıyor.
  • Eksileri nelerdir?: Paralı uygulamalar
  • Ne kadar süre kullandınız?: 6-12 ay
  • Ne sıklıkla kullanıyorsunuz?: Haftalık
  • Rolünüz nedir?: Sadece kullanıcı
  • Fiyat ölçeği nedir?: ₺₺
  • Çevrenizdekilere tavsiye eder misiniz?: 9
  • Firmanızın sektörü nedir?: Yazılım
  • Firmanızın büyüklüğü nedir?: 30-100 kişi
 • Emine B.
  Yorumcu Hakkında: Scrum Master, Ops Director Yorum Tarihi: 9 Eylül 2021

  Paraşüt’e geçmeden muhasebe ve finans ekibimizdeki kişilerin elle tek tek yaptıkları işleri otomatikleştirmeye başladık. Başarılı bir yazılım ancak şirket büyüdükçe yetmemeye başladığını bilmeniz gerekir.

  Genel Puan

  Kullanım Kolaylığı

  Özellikler

  Destek

  Fiyat/Performans

  Kolay Başlangıç

  Yorum Detayları

  • Yorum Başlığı: Fatura kesmek eziyet olmaktan çıktı
  • Artıları nelerdir?: Otomatik özellikleri ve banka entegrasyonları
  • Eksileri nelerdir?: Daha anlaşılır app listesi iyi olurdu
  • Ne kadar süre kullandınız?: 6-12 ay
  • Ne sıklıkla kullanıyorsunuz?: Haftalık
  • Rolünüz nedir?: Karar verici
  • Fiyat ölçeği nedir?:
  • Çevrenizdekilere tavsiye eder misiniz?: 9
  • Firmanızın sektörü nedir?: Moda
  • Firmanızın büyüklüğü nedir?: 1.000-10.000 kişi
Entegrasyon Özellikleri
Entegrasyon Detayları

Salyangoz Teknoloji - Parasutentegrasyon.com'un geliştirdiği Pazaryeri Paketi I kapsamındaki e-ticaret entegrasyonları sayesinde n11, GittiGidiyor, Hepsiburada, Amazon, PttAvm & Akakçe e-ticaret platformlarında gerçekleşen satışlarınız otomatik olarak Paraşüt'e aktarılır. Paraşüt'te elektronik fatura müşterisiyseniz, bu satışların faturaları da e-fatura veya e-arşiv fatura olarak müşterinize otomatik olarak gönderilir.

Alternatifler

Karşılaştırma Listeniz

Karşılaştır
Tümünü Sil
Karşılaştır
0