Instagram Hesabınızı Gizleyin (+ Özel Hesaba Geçin)

Instagram bizi eşsiz filtreleri ve tanınabilir kare şeklindeki fotoğraflarıyla tanıştırdığından bu yana sadece on yıldan daha az süre geçtiğine inanabiliyor musunuz?

2010’daki lansmanından bu yana, tüm dünyadaki sosyal medya kullanıcıları fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram’a hücum etti. İnsanlar sevdikleri veya sevmedikleri her şey ile ilgili resimler ve hikayeler paylaştılar.

Bu paylaşımları yapan hesapların bir kısmı paylaşımlarının yalnızca kendilerini takip etmelerine izin verdikleri kişiler tarafından görünmesini sağlamak için hesaplarını gizli tuttular. Bunun dışındaki hesapları için ise, Instagram uygulamasını kullanan herkesin bu profillere gelebileceği, yayınlarını görebileceği ve izne gerek kalmadan o hesapları takip edebileceği anlamına geliyor.

Bazı insanlar için hesaplarını gizli yapmak kendilerine has sebeplerden dolayı çok önemlidir.

Belki de iş ilanına başvuruyorsunuz ve çılgın üniversite günlerini potansiyel işverenlerden gizlemek istiyorsunuz.

Belki de Facebook’u terk ettiğinizden beri Instagram hesabında sürünmüş olduğunu bildiğiniz amca veya teyzeden gönderilerinizi gizlemeye çalışıyorsunuz.

Gerekçeniz ne olursa olsun, Instagram hesabınızı gizlemeyi öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Neyse ki, bu süper basit bir görev!

Bu yazımızda, Instagram hesabınızı özel olarak nasıl değiştireceğinizi göstermeniz için adım adım talimatlar (artı ilgili resimler) vereceğiz. Ama önce, özelleşmenin gerçekte ne anlama geldiğini tartışalım.

[wpsm_toplist]

Gizli Olmayan ve Gizli Instagram Hesabı

Instagram hesabınızı özel yapmadan önce bunu okuyun! Hedeflerinize bağlı olarak, bir kamu hesabının daha iyi bir seçenek olabileceğini fark edebilirsiniz.

Instagram hesabınızı gizlemek

Gizli bir Instagram hesabıyla, sayfanıza giren kullanıcılar profil resminizi, kullanıcı adınızı ve biyografinizi görebilir. Ayrıca ne kadar takipçiniz olduğunu, kaç kişiyi takip ettiğinizi ve kaç tane gönderinizin olduğunu da görebilirler. Asıl yayınların hiçbirini göremezler.

Eğer sizi takip etmek istiyorlarsa, size bir istek göndermek zorundalar. Ancak, takip isteklerini kabul edene kadar profiliniz aynı görünecek. Takip isteklerini kabul ettiğinizde, Instagram yayınlarınızı görebilirler. Özel bir hesapla, Instagram yayınlarınız diğer kullanıcıların keşif sekmesinde görünmez.

Özel Instagram hesabı, Instagram hayatlarını sadece Instagram kullanan kişiler için mükemmel bir seçenek olabilir. Amacınız, yaşam güncellemelerini yalnızca sizi tanıyan kişilerle paylaşmaksa, özel bir Instagram hesabı sizin içindir. Aşağıdaki resim, özel bir Instagram hesabının takipçisi olmayanlara nasıl göründüğünün bir örneğidir.

Herkese açık Instagram hesabı

Instagram’ı kişisel markanız veya işletmeniz için bir platform olarak kullanıyorsanız, muhtemelen herkese açık bir Instagram hesabını seçmek isteyebilirsiniz.

Genel hesap yalnızca insanların sizi takip etmesini kolaylaştırmakla kalmaz (takip işlemlerini onaylamanız gerekmez), yayınlarınız Instagram kullanıcılarının Keşfet sekmelerinde de görünebilir! Bu, kullanıcıların hesabınıza rastlama ve içeriğinizi organik olarak keşfetme ihtimalinin yüksek olduğu anlamına gelir.

Hedefiniz takipçiler ve profilinizle ilgiliyse veya nihayetinde Instagram ticari hesabını çalıştırmaksa, genel bir hesabın bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olma olasılığı daha yüksektir. Aşağıdaki resim, halka açık bir Instagram hesabının takipçiniz birine nasıl göründüğünü gösterir.

Instagram özel nasıl yapılır

Hala özel bir Instagram hesabınız olmasını istediğinize ikna oldunuz mu? Sorun değil! Akıllı telefonunu kap, Instagram uygulamasını aç ve başlayalım!

1. Instagram’ı açın ve hesabınıza giriş yapın.

İlk adım kolay! Telefonunuzu alın, Instagram’ı açın ve hesabınıza giriş yapın. (Feragatname: Talimatlarımız ve ekran resimlerimiz, hesabınızı nasıl bir iPhone’dan kişisel duruma getireceğinizi gösterecektir. Bununla birlikte, bu Android veya masaüstünüzde de mümkündür! Bu talimatlar yine de oraya gitmenize yardımcı olacaktır.)

2. Instagram profilinize gidin

Instagram ana sayfasından profilinize gidin. Sağ alt köşede Instagram profil resminizle aynı olan bir buton var. Hesabınıza gitmek için bu alana tıklayın.

3. Ayarlarınızı açın
Instagram profilinden ayarlarınızı açın. Bu düğme “Profili Düzenle” çubuğunun yanındaki sağ üst köşededir. İPhone’larda, ayarlar butonu bir dişlidir. Bir Android’de, bu düğme bir üç nokta.

3. Ayarlarınızı açın

Instagram profilinden ayarlarınızı açın. Bu düğme “Profili Düzenle” çubuğunun yanındaki sağ üst köşededir. iPhone’larda, ayarlar butonu bir dişlidir. Bir Android’de, bu düğme bir üç nokta.

4. Instagram’daki Gizlilik ve Güvenlik sekmesini bulun

Ayarlarınızı açtığınızda, Instagram hesabınızın tüm içeriğine ve dışına ilişkin seçeneklerin uzun bir listesini bulacaksınız. Gizlilik ve Güvenlik sekmesine devam edin.

5. Hesap Gizliliğine tıklayın ve geçişi yapın!

Gizlilik ve Güvenlik sekmesini bulduğunuzda, listede “Hesap Gizliliği” yazan ilk düğmeyi tıklayın. Buradan, Özel Hesap’ı açın ve işlemi tamamlayın. Instagram hesabınız resmen özeldir ve yalnızca onayladığınız kişiler fotoğraflarınızı ve videolarınızı görebilir.

Bu anahtarı yapmanın mevcut takipçilerinizi etkilemeyeceğini unutmayın. Özel olmadan önce seni takip eden herkes, Instagram yayınlarını görebilecek.

Instagram profiliniz artık resmen özel!

Gerçekten bu kadar kolay. Artık profiliniz özel olduğu için, yeni takipçi isteklerini onaylamanız gerekeceğini unutmayın. Umarım kılavuzumuzu beğenmişsinizdir.

Yorumlar

Yorumunuzu paylaşın
mood_bad
  • Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
  • Karşılaştırma Listeniz

    Karşılaştır
    Tümünü Sil
    Karşılaştır
    0