Instagram Hesabınızı Devre Dışı Bırakma veya Silme (3 Basit Adım!)

Bir Instagram hesabının nasıl silineceğini mi merak ediyorsunuz? Doğru yere geldiniz. Instagram’ın gizliliğinizi tehdit ettiği konusunda endişeli misiniz? Sosyal medyadan bir molaya mı ihtiyacınız var? Siber zorbalıkla mı karşılaşıyorsunuz? Artık fotoğraflarınızı paylaşmak istemiyor musunuz?

Sebep ne olursa olsun, bu yazımızda Instagram hesaplarını devre dışı bırakma ve silme hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız.

Instagram hesabı nasıl silinir?

Not: Instagram hesabınızı silmek, profilinizin, fotoğraflarınızın, videolarınızın, beğenilerinizin, yorumlarınızın ve takip ettiğiniz tüm takipçilerin kalıcı olarak silineceği anlamına gelir.

Instagram’ı kalıcı olarak silmek için:

1. Instagram hesabınıza giriş yapın

Hesabınızı Instagram uygulamasından silemezsiniz, bu nedenle instagram.com’a masaüstünüzdeki veya mobil cihazınızdaki bir web tarayıcısından giriş yapmanız gerekir.

2. Instagram’ın ‘Hesabınızı Silin’ sayfasına gidin

Giriş yaptıktan sonra, Hesabınızı Sil sayfasına gidin ve account Hesabınızı neden siliyorsunuz? ’Açılır menüsünden hesabınızı silmek için nedeninizi seçin.

3. Şifrenizi girin ve Instagram’ı kalıcı olarak silin

Bir seçenek seçtikten sonra, Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinizi onaylamak için şifrenizi tekrar girmeniz istenir.

Bir neden seçip şifrenizi girdikten sonra hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği görünecektir.

‘Hesabımı kalıcı olarak sil’ düğmesini tıklayın ve hesabınız — tüm içeriğiniz ve takipçilerinizle birlikte — ileriye doğru ilerlemeniz için devre dışı bırakılacak

Unutmayın: Hesabınızı sildikten sonra, daha sonra başka bir Instagram hesabı oluşturmaya karar verirseniz aynı kullanıcı adıyla kaydolamazsınız. Instagram ayrıca silinen hesapları yeniden etkinleştiremez.

Olduğu söyleniyor, Instagram hesabınıza kalıcı olarak ayrılmaya hazır değilseniz, Instagram hesabınızı geçici olarak nasıl devre dışı bırakacağınızı ele almak için okumaya devam ediniz.

Instagram hesabı geçici olarak nasıl kapatılır?

Sosyal medyadan bir mola vermek, ancak Instagram ile iyi yapmak istemez misiniz? Hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilir ve Instagram topluluğuna katılmaya hazır olduğunuzda tekrar etkinleştirebilirsiniz.

Instagram’ı geçici olarak devre dışı bırakmak için:

1. Instagram hesabınıza giriş yapın
Bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan instagram.com’a giriş yapın; hesabınızı Instagram uygulamasından geçici olarak devre dışı bırakamazsınız.

2. “Profili Düzenle” yi tıklayın ve “Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak” ı seçin.

Profil ekranınıza gidin ve sayfanın üstündeki “Profili Düzenle” yi tıklayın.

Buradan, ekranın altındaki “Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak” ı seçin.

3. Şifrenizi girin ve Instagram’ı devre dışı bırakın

Hesabınızı devre dışı bırakmak için nedeninizi “Hesabınızı neden devre dışı bırakıyorsunuz?” Açılır menüsünden seçin.

Bir seçenek seçtikten sonra, Instagram’ı devre dışı bırakmak istediğinizi onaylamak için şifrenizi tekrar girmeniz istenir.

Bir neden seçip şifrenizi girdikten sonra hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakma seçeneği görünecektir.

Account Hesabınızı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak ’düğmesini tıklayın; profiliniz — tüm içeriğiniz ve takipçilerinizle birlikte — tekrar oturum açarak yeniden etkinleştirene kadar gizlenecektir.

Unutmayın: Hesabınızı hem silmek hem de devre dışı bırakmak için şifreniz gerekir. Eğer şifrenizi unuttuysanız veya değiştirmek istiyorsanız, Instagram şifrenizi nasıl değiştireceğinizi öğrenin.

Hesabınızı devre dışı bırakmak istemiyor, ancak kimlerin görmesine izin verildiğini değiştirmek istiyor musunuz? Instagram’ın nasıl özel hale getirileceğini öğrenin.

Instagram hesabı nasıl aktifleştirilir

Instagram topluluğuna tekrar katılmaya hazır olduğunuzda, devre dışı bırakılmış hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Bunu yapmak için tek yapmanız gereken Instagram hesabınıza tekrar giriş yapmak.

Instagram.com adresine gidin ve engelli hesabınızı geri yüklemek için kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.

Sorun yaşıyorsanız? Instagram şifrenizi unuttuğunuzda ne yapacağınızı öğrenin ya da doğrudan Instagram Yardım Merkezi ile iletişime geçin.

Instagram hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Daha fazla ipucu ve püf noktası için Instagram ve Instagram hikaye boyutlarında DM nasıl bir göz atın! Ardından, hem iPhone hem de Android’den nasıl doğrulanacağını öğrenin.

Yorumlar

Yorumunuzu paylaşın
mood_bad
  • Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
  • Karşılaştırma Listeniz

    Karşılaştır
    Tümünü Sil
    Karşılaştır
    0