Instagram Bio Alanına Link Nasıl Eklenir?

Fenomenler arasında tüm zamanların en popüler ifadelerinden biri ‘Biyodaki bağlantıya tıklayın’ olarak öne çıkıyor. Bağlantıları biyografiye nasıl koyduklarını hiç merak ettiniz mi? Bunu okuyorsanız, o zaman mera ettiniz 🙂

Instagram, birkaç adımda biyografinize nasıl bağlantı koyacağınızı kullanıcılarına açıkça belirtmiştir. Bu konuda size adım adım rehberlik etmek için buradayız. Hadi başlayalım!

Profilinizi düzenleme adımları, platformdan platforma değişir. Twitter, biyografinizdeki diğer kolları etiketlemenize izin verir. LinkedIn, kendinizi işvereninizin resmi sayfasına bağlama özelliği sağlar. Facebook, “Hakkında” bölümünüzde bir dizi farklı işletmeyi, ilgi sayfasını ve kişiyi etiketlemenize olanak tanır, böylece arkadaşlarınıza kimin için çalıştığınızı, hangi markaları sevdiğinizi, mezun olduğunuz okulunuzu, ilişki durumunuzu vb. Bildirebilirsiniz. .

Ya Instagram?

Son güncellemelerden önce Instagram, profilimizi hashtag’ler ve profil tutamaçlarıyla markalamak için bize çok fazla yer vermedi — yalnızca fotoğraf başlıklarındaki ilgili sayfalarına bağlantı verebiliyorduk. Biyografinize koyabileceğiniz tek bağlantı türü web siteleriydi (bu nedenle yaygın olarak kullanılan “biyoda bağlantı” ifadesi).

Instagram’da “link in bio” ne anlama geliyor?

Birisi takipçilerine Instagram’da “biodaki link” cümlesiyle hitap ettiğinde, bu onları tanıttıkları web sitesinin tıklanabilir URL’sine erişmek için Instagram profillerinin biyografi bölümüne gitmeye yönlendirdiği anlamına gelir.

“Biodaki link” aslında bir eylem çağrısıdır ve Instagram’ın parametreleri dışında daha fazla bilgi elde edilmesini sağlar.

Ancak Instagram kısa süre önce bize iki yeni özellik hediye etti: bağlanabilir profiller ve hashtag’ler, doğrudan biyografinizde. Artık bunları web sitenizin bağlantısının yanına ekleyebilirsiniz.

Instagram Biyografinize Bağlantı Nasıl Eklersiniz

1- Instagram mobil uygulamanızı veya web uygulamanızı açın.

2- Mobil uygulamada sağ altta ve web uygulamasında sağ üstte bulunan kişi simgesine dokunarak profilinizi ziyaret edin.

4- Ekranın üst kısmındaki “Profili Düzenle” ye dokunun.

5- 150 karakter veya daha az özel bir açıklama yazın.

6- ‘Web sitesi’ adlı alan, biyo bağlantının etkilediği yerdir. Alaniniz.com biçiminde web sitenize kısa bir bağlantı ekleyin.

7- “@” ve ardından profilin tutamacına dokunarak diğer profillere bağlantılar ekleyin.

8- “#” ve ardından ilişkilendirdiğiniz hashtag’e dokunarak hashtag ekleyin.

9- Biyografinizi kaydetmek için “Bitti” ye dokunun.

Not: Yukarıdaki talimatlar Instagram’ın güncel sürümü için geçerlidir ve 27.10.2020 tarihi için geçerlidir. Önümüzdeki tarihler için adımlar değişebilir.

Aşağıdaki ekranda, tıpkı bir resmin başlığına bir hashtag eklediğinizde olduğu gibi, biyografi metin alanını düzenlerken Instagram’ın popüler hashtag’leri nasıl önerdiğini görebilirsiniz. Aşağıdaki ekranda, biyografisinde hashtag’ler, profil bağlantıları ve web siteleri kullanan bir kişinin profilini göreceksiniz.

Biliyor musun?

Biyo bağlantınıza birden çok bağlantı ekleyerek hedef kitlenizi birden çok bağlantıya yönlendirebilirsiniz. Linkvery ile bağlantılarınızı tek sayfada paylaşın. Linkvery, kullanıcıların çoklu bağlantı sayfası oluşturmasına ve Instagram veya diğer sosyal profillerde paylaşmasına olanak tanır.

Linkvery’nin neler sunduğuna bakın.

Yorumlar

Yorumunuzu paylaşın
mood_bad
  • Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
  • Karşılaştırma Listeniz

    Karşılaştır
    Tümünü Sil
    Karşılaştır
    0