Facebook’ta İsminizi Nasıl Değiştirirsiniz? (Dört Basit Adım)

Bir kimlik krizi geçiriyorsunuz ve Facebook’ta isminizi nasıl değiştireceğinizi öğrenmek mi istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz!

2009’da, herkes hala gelişmekte olan sosyal medya sitesinde profillerini oluştururken, arkadaşlarınızın isimlerinin her türünü kullandığını görürsünüz. Göbek adlarını kullananlardan, takma isimlerini kullananlara kadar birçok kişi farklı isimlerle hesaplarını açmış bulundu. Sonra TC akımı ile birçok insan Facebook isimlerinin başına TC eklemeye başladı. Evlenen insanlar eşlerinin isimlerini de kendi hesap isim alanına ekleyerek eşlerine jest yaptılar. Ama günün sonunda isim değişikliğinin zorunlu hale geldiği zamanları herkes yaşamıştır.

Bu yazımızda 4 adımda Facebook hesabınızdaki isminizi nasıl değiştirebileceğinizi sizlerle paylaşıyoruz.

Facebook hesabınıza giriş yapın

İlk önce Facebook’a e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapın. Ayrıca, adınızı gizlilik amacıyla Facebook’ta değiştiriyorsanız, Facebook şifrenizi de nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayarlarınıza gidin

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesap ayarlarınıza gidin. Bunu sağ üst köşedeki mavi oka tıklayarak ve “Ayarlar” sekmesini seçerek yapabilirsiniz. Bu, adınızı değiştirme seçeneğini bulacağınız Genel Hesap Ayarlarınızı açar.

İsminizi değiştirin

Adınız Genel Hesap Ayarlarınız altında listelenen ilk şey olacaktır. Ekranın sağ tarafındaki “Düzenle” düğmesini tıkladığınızda adınızı değiştirme seçeneklerini göreceksiniz.

Bu noktada, adınızı, soyadınızı veya bir göbek adınızı değiştirebilir, başka isimler ekleyebilirsiniz. İstediğiniz değişiklikleri yapın ve “Değişikliği Önizle” butonuna tıklayın.

Değişikliği önizleyin ve kaydedin

Buradan, yeni adınızı önizleme ile görebilir ve profilinizde nasıl görüneceğini seçebilirsiniz — temel olarak, adınızın ve soyadınızın görüneceği sırayı seçersiniz. Facebook adınızdan memnunsanız, şifrenizi (güvenlik nedeniyle) girebilir ve “Değişiklikleri Kaydet” i tıklayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorumunuzu paylaşın
mood_bad
  • Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
  • Karşılaştırma Listeniz

    Karşılaştır
    Tümünü Sil
    Karşılaştır
    0