4 Kolay Adımda Varsayılan Google Hesabı Nasıl Değiştirilir?

Birden fazla Google hesabınız olduğu ve farklı cihazlarda farklı şekillerde görünmelerini istediğiniz bir zaman olabilir.

Benim durumumda, bir çalışma Gmail hesabım ve kişisel bir Gmail hesabım var. İş dizüstü bilgisayarımda elbette Gmail’e gittiğimde çalışma e-postasının gelmesini istiyorum. Ancak, çalışma hatırlatılmasını istemediğim kişisel dizüstü bilgisayarımda mail.google.com yazarken kişisel hesabımın görünmesini istiyorum.

Varsayılan Google hesabı nasıl değiştirilir?

 1. Gmail’den tamamen çıkın.
 2. Yeni bir tarayıcı açın ve ilk önce varsayılan olmak istediğiniz hesaba giriş yapın.
 3. Diğer hesaplarınıza giriş yapın.
 4. Gmail’i yeni bir tarayıcıda açarak varsayılanı değiştirdiğinizi kontrol edin. Varsayılan hesabınız görünmelidir.

Bunu değiştirmek biraz zaman alıyor. Bu bir zaman yönetimi meselesi. Her sabah iş yerindeki e-postalarınızı kontrol ederken kişisel e-postalarınızı gördüğünüzü hayal edin. Bu rahatsız edici olurdu ve iş gününüzün ilk 30 dakikasını Amazon paketlerinizi takip ederek veya büyükannenize cevap vererek geçirirsiniz.

Varsayılan Google hesabınızı değiştirmek kolaydır ve farklı cihazlarda yapılabilir. Nasıl olduğunu öğrenmek için burayı takip edin!

Varsayılan Google hesabı nasıl değiştirilir?

Bu sıkıntının çözümü o kadar basit ki, yapmamak için hiçbir neden yok! İşlem boyunca kolayca ilerleyebilmeniz için görseller ile adım adım ilerleyeceğim. Sabah rutininiz için harikalar yaratacaktır!

İş hesabımı nasıl varsayılan hesabım olarak değiştirdiğime bakacağım.

1. Gmail’inizden çıkış yapın

Geçerli varsayılan Gmail hesabınız ne olursa olsun erişmek için mail.google.com adresine gidin. Buradan, sağ köşedeki profil resminizi tıklayın. Bir açılır menü görünecektir. En alttaki ‘Oturumu Kapat’ı seçin.

Bu sizi her iki hesaptan da çıkarır.

2. Varsayılan olmak istediğiniz hesaba giriş yapın.

Yeni bir tarayıcı aç ve tekrar Gmail’e git.

Şimdi, bu çok önemli. Öncelikle varsayılan olmak istediğiniz hesaba giriş yapmalısınız. Yani bu durumda, iş hesabıma giriş yapacağım.

3. Diğer hesaplarınıza giriş yapın

Artık kişisel hesabınıza ve sahip olabileceğiniz diğer Gmail hesaplarına giriş yapabilirsiniz. Bunu, sağ üst köşedeki hesap resminize tıklayarak yapabilirsiniz. Ardından, açılır menüden, şu anda oturum açmış olan hesaba tıklayın.

4. Varsayılan ayarınızın doğru yapıldığından emin olun

Sağ üstteki hesap resminizi tıklatarak varsayılan hesabınızın doğru ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu açılır menüde ‘(Varsayılan)’ yazacaktır.

Yorumlar

Yorumunuzu paylaşın
mood_bad
 • Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
 • Karşılaştırma Listeniz

  Karşılaştır
  Tümünü Sil
  Karşılaştır
  0