2021’de Kullanabileceğiniz En İyi Anket Uygulamaları

Mevcut müşterilerin veya potansiyel müşterilerin neye ihtiyacı olduğunu anlamak, birçok işletmenin veya kuruluşun ana odağıdır. Beklenmeyen bir ticari durumda, yeni ürün lansmanlarında yapılan anketler, yöneticiler için sürprizlerin ortadan kaldırılması amacıyla her zaman tercih edilir.

Bu sebeple, pazarlama uzmanları ve diğer departmanlardaki yöneticiler anket uygulamalarına sıklıkla başvurmaktadır.

Alınan geri bildirimleri kullanarak, herhangi bir sorun müşterileri üzerinde onarılamaz bir etkiye neden olmadan önce değişiklikler yapılabilir ve daha büyük bir başarı elde etmek için olumlu bir duruma dönüştürülebilir.

Müşterileri, genel olarak insanları ve hatta kendi çalışanlarını araştırmak isteyenler anket platformu seçimimizde beğenilerine göre bir şeyler bulmalıdır.

Aşağıda 2021 yılı itibariyle kullanabileceğiniz en kapsamlı ve en çok tercih edilen anket uygulamalarını sizler için listeledik.

SurveyMonkey

50 milyon+ müşterisi ile SurveyMonkey bu kategorideki uygulamaların başında gelmektedir

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Ücretsiz başlangıç
 • 100’den fazla profesyonel şablon
 • Çevrimiçi veya mobil cihazda kullanım

40 milyondan fazla kayıtlı müşterisiyle en başarılı anket çözümlerinden biri olan SurveyMonkey, kapsamlı bir anket oluşturma çözümü ve metrik analiz araçları sunar.

Herhangi bir kodlama becerisine sahip olmayanlara karmaşık soru setleri oluşturma ve ardından yanıtları kolay ve verimli bir şekilde işleme koymalarını sağlar.

Ücretsiz olarak kaydolabilir ve birkaç dakika içinde bir anket oluşturabilirsiniz. Ancak, ücretli bir seçenek için kaydolana kadar CSV veya Excel XLS’de toplanan verilere erişemezsiniz. Ayda 1000’den fazla yanıt beklediğinizde veya gelişmiş dallanma ve boru hattı özelliklerinden herhangi birini kullanmak istiyorsanız, fiyat daha da artar.

Bir takım fiyat kademeleri mevcuttur, Team Advantage ayda en düşük $25 ile en ucuzdur. Bu, anket paylaşımı, ekip analizi, paylaşılan varlık kütüphanesi, özel grafikler ve kolay veri aktarımı üzerinde kontrol sağlar.

Bir sonraki kademe, Team Premier, ayda $75 seviyesindedir ve kıyaslamalar, endüstri araçları ve çok dilli anketler gibi özellikler ekler. Kurumsal plan, ekstra güvenlik ve uyumluluk özelliklerinin yanı sıra gerektiğinde yönetici yönetimi ve geçişi de sunar.

SurveyMonkey ile ilgili detaylı inceleme yapmak, kullanıcı yorumlarını okumak ve alternatiflerle karşılaştırmak için buraya tıklayınız.

Typeform

Şık ve müşterilerinizi cezbedecek tasarım içeren anketler için Typeform’u tercih edebilirsiniz.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Müşteriler onu severler
 • Ölçeklenebilir fiyatlandırma
 • Mükemmel müşteri hizmetleri

Diğer anket araçlarının bir anketin ne kadar karmaşık olabileceğine veya ne kadar veri toplayabileceğinize odaklandığı durumlarda, Typeform tamamen farklı bir yaklaşım benimsemiştir.

Odak noktası kullanıcı etkileşimidir; en iyi yanıtları almanın, son kullanıcıyı çekmek ve bununla daha iyi yanıtlar almak olduğuna inanır. Typeform metodolojisinin iyi çalıştığı görülüyor ve endüstrinin standart olarak gördüğü değerin tamamlanma oranının dört katı.

Diğer bir önemli nokta ise, yalnızca 100 yanıt ve on alana ihtiyaç duyanlar için bir Temel (ücretsiz) çözümle başlayan, düşük fiyatlı fiyatlandırmadır. PRO sürümüne ayda $32 öderseniz bu kısıtlamalar olmaksızın Typeform kullanabilir ve ayrıca yanıtları saklamak için 2GB çevrimiçi alan elde edersiniz.

Kurumsal fırsatlar mevcut olmasına rağmen, bunların her biri tek bir kullanıcı ile sınırlandırılmıştır.

Typeform ile ilgili detaylı inceleme yapmak, kullanıcı yorumlarını okumak ve alternatiflerle karşılaştırmak için buraya tıklayınız.

JotForm

Kullanımı kolay bir form oluşturucu JotForm ile müşterileriniz ile aranızdaki etkileşimi artırabilirsiniz.

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Kullanım kolaylığı
 • Uygun fiyat

JotForm, kullanımı daha kolay olurken Typeform’un altını çizmeyi amaçlayan çevrimiçi bir web ve e-posta anketi oluşturma çözümüdür.

Çoğu pazarlama çalışanının hızlı bir şekilde ustalaşabilmesi ve ihtiyaç duydukları potansiyel müşterileri veya geri bildirimleri oluşturabilmesi için kodlama gerektirmeyen bir çözüm.

Son 12 yılda, JotForm, 177 ülkede ve 12 dilde formlar yaratarak 2 milyon düzenli müşteriden oluşan bir müşteri tabanı oluşturdu.

Bir Başlangıç ​​planı kullanmak ücretsizdir ve en fazla 100 başvuru, 100 MB çevrimiçi depolama alanı, 5 form ve 1.000 form görünümü sunar. Ücretli planlar ayda 15.83 $ ile Bronz’dan başlıyor ve aylık gönderimleri 1.000’e, depolama alanını 10GB’a, 25 formları ve 10.000 manzaraya kadar artırıyor.

Aylık 32,50 $ ‘lık Silver planı, HPIAA uyumluluğunun yanı sıra 10.000’e çıkma, 100 GB’a kadar depolama, 100 forma kadar görüntüleme ve sınırsız görüntüleme sunar. Ayda 82,50 dolarlık Altın planı, gönderimleri 100.000, 1 TB depolamaya ve sınırsız form ve görünümlere yükseltir.

AskNicely

Mutlu müşteriler anketleri tamamlar

Öne çıkan özellikleri:

 • Entegrasyonları
 • İyi destek ekibi
 • NPS çözümü
 • Her zaman sezgisel değil

AskNicely’yi alternatiflerinden ayıran en önemli özelliği, Net Promoter Score (NPS) üzerinden canlı bilgi toplayabilmesidir. NPS, bir işletme için müşteri ilişkilerinin gücünü ölçmek için mükemmel bir yoldur ve bu araç bu dinamiği izlemek için tasarlanmıştır.

Aynı zamanda, diğerleri arasında Salesforce, Hubspot, Slack, Zendesk, MailChimp ve Zapier gibi birçok müşteri iş akışı seçeneğiyle de bütünleşmektedir.

Bu bağlantılarla, anketler belirli müşteri gruplarını hedefleyebilir ve gerçek ürünlere canlı panolar sunmak için yeni ürün ve hizmetlere tepkileri toplanabilir.

AskNicely, pahalı ancak özelliklerle dolu planların reklamını yapmak için kullanılır; ancak, web sitesi artık fiyat bilgisi göstermez ve bunun yerine potansiyel müşterilerin bir teklif için doğrudan onlarla iletişim kurmasını ister.

Formstack

Tüm form oluşturma programlarının birleşimi

Öne çıkan özellikleri:

 • Kullanıcı dostu
 • Esnek çözüm
 • Endioyncratic olabilir

Formstack, çok geniş bir havale sahip bir anket ürününün güzel bir örneğidir. Çevrimiçi form aracı, karmaşık anketler oluşturulmasına ve bunların verinin toplanmasına yanıt verilmesine olanak tanır. Ancak, web sitelerinde ve sosyal medyada doğrudan müşteri geri bildirim panelleri için de kullanılabilir.

Birçok şirket, müşterileri işlemek ve diğer satış yönetimi çözümlerine entegre ederek dönüşüm oranlarını analiz etmek için kullanır. MailChimp ile birlikte çalışarak mevcut müşteri veritabanlarından hedeflenen bilgi toplama ve geri bildirimi sağlar.

Bir anket aracı olarak, bazı rakip ürünlerin sunduğu şablonlara sahip olmasa da yeterince iyi çalışıyor.

Maliyetlendirme dört seviyededir; Bronz, Gümüş, Altın ve Platin. Temel formlar içeren ve uygulama entegrasyonu olmayan tek bir kullanıcı çözümü aldığınız Bronz için ayda $ 19 (£ 14) ile başlar. Bu ölçeğin diğer ucunda, 249 $ (188 £), ayda 1.000 form ve 100.000 başvuru kapsamına sahip on kullanıcı lisansı olan Platinum’u satın alır.

Google Forms

Basit, uygun fiyatlı ve etkili

Öne çıkan özellikleri:

 • Ücretsiz
 • Kolay kullanımı
 • Çok sınırlı şablon türleri
 • Kullanıcı içeriklerini izleyememe

Birçok iş insanının egzotik veya karmaşık hiçbir şeye ihtiyacı yoktur. Belki de müşterilere son seminerden memnun olup olmadıklarını sormak için basit bir form ve nasıl daha iyi hale getirecekleri yeterlidir.

Onlar için ücretsiz Google Forms kullanmak ücretsiz kullanım için çok az beceri veya deneyim gerektiren mükemmel bir araçtır.

Yanıtlar otomatik olarak Google E-Tablolarda saklanır ve böylece daha sonra bir Excel elektronik tablosuna veya veritabanına kolayca aktarılabilir.

Google Formlar’ın temel zayıflığı, alıcıların bir Google Hesabı olmadıkça ve onunla giriş yapmaya istekli olmadıkça, bir anketi birden çok kez doldurabilmeleridir.

Büyük harcamadan önce ücretsiz olduğu için, yeterli yapıp yapmayacağını ya da en azından ne istediğini aldığın ipucu vereceğini görmeye değer olabilir.

Yorumlar

Yorumunuzu paylaşın
mood_bad
 • Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?
 • Karşılaştırma Listeniz

  Karşılaştır
  Tümünü Sil
  Karşılaştır
  0